Alustame 2022.aasta SKUKTiga Elu maal

janno preesalu tüdruk koeraga

SKUKT tuleb taas!

Juba käivad ettevalmistused ja juba saab saata töid oksjonile. Esimesed pildid on üleval ning saad teha oma pakkumise või lihtsalt vaadata näitust, mis avaneb Sinu silme all. Tänavuse oksjoni slogan on Elu maal. SKUKT on suur heategevusoksjon Uusvada Kultuuriküla toetuseks, mille tulu läheb Uusvada külamaja ehitamiseks. Oksjoni läbiviijaks on MTÜ Uusvada Kultuuriküla. MTÜ Uusvada Kultuuriküla liikmeteks on piirkonna inimesed, kes tahavad elavdada selle ajaloolise küla elu Setomaal, Petseri külje all. Uusvada Kultuuriküla toetaja Förmann NT juht Taavi Nassar on meie tegemiste kohta öelnud: „Oleme jälginud ja ise ka kaasa aidanud Uusvada Kultuuriküla tegemistele. Meil on hea meel toetada tegemisi, mis põhinevad kohalikul initsiatiivil ja entusiasmil. Kagu-Eesti ettevõttena hoolime sellest, et elu meie maapiirkondades säiliks.“
Uusvada Kultuurikülas tegutsevad Seto Miihi Summ, kirjastus Seto Kiri, Hurmart OÜ,  Seto PankSeto Kaubamaja, helistuudio Kullamäe Productions, keraamikud ja kunstnikud. Külamaja renoveerimise järel hakkavad Uusvadas toimuma seto kultuuriüritused, Soome-Ugri filmifestivalid, filmilaagrid, maalilaagrid, kunstinäitused ja kontserdid ning paiknema külaliskorter-residentuurid loomeinimestele. Uusvada kultuuriküla on Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 koostööpartner.

Oma ostuga toetad elu maal, toetad Eesti piiriala inimeste püüdlust äratada elule üks ajalooline küla Setomaal, Venemaa piiri ääres.

Oksjon toimub märtsis 2022 ning oksjoni töödel on kaks oksjoni lõppemise tähtaega: 15.märts kell 20.00 ja 31.märts kell 20.00. Jälgi meie oksjoni toimumist oksjonilehel.

Selle artikli illustratsiooniks on Janno Preesalu maal Tüdruk koeraga, mis on selle aasta oksjoni esimesena sisestatud pildiks. Head kunsti nautimist!

Täiendav info:
Evelin Urm
kunst@uusvada.ee
56639607

SKUKT: skukt.uusvada.ee
Uusvada Kultuuriküla: uusvada.ee
Facebook: https://www.facebook.com/SKUKT