Suur kunstioksjon Uusvada kultuuriküla toetuseks – SKUKT

Esmaspäeval, 1.märtsil avatakse näitus-oksjon SKUKT. Tegemist on heategevusoksjoniga, millest saadud tulu läheb Uusvada kultuuriküla külakeskuse renoveerimiseks. Oksjoni läbiviijaks on MTÜ Uusvada Kultuuriküla.

MTÜ Uusvada Kultuuriküla liikmeteks on piirkonna inimesed, kes tahavad elavdada selle ajaloolise küla elu Setomaal, Petseri külje all. Uusvada Kultuuriküla toetaja Förmann NT juht Taavi Nassar on meie tegemiste kohta öelnud: „Oleme jälginud ja ise ka kaasa aidanud Uusvada Kultuuriküla tegemistele. Meil on hea meel toetada tegemisi, mis põhinevad kohalikul initsiatiivil ja entusiasmil. Kagu-Eesti ettevõttena hoolime sellest, et elu meie maapiirkondades säiliks.“
Uusvada Kultuurikülas tegutsevad Seto Miihi Summ, kirjastus Seto Kiri, Hurmart OÜ,  Seto PankSeto Kaubamaja, helistuudio Kullamäe Productions, keraamikud ja kunstnikud. Külamaja renoveerimise järel hakkavad Uusvadas toimuma seto kultuuriüritused, Soome-Ugri filmifestivalid, filmilaagrid, maalilaagrid, kunstinäitused ja kontserdid ning paiknema külaliskorter-residentuurid loomeinimestele. Uusvada kultuuriküla on Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 koostööpartner.

Näitus-oksjon toimub virtuaalselt veebilehel skukt.uusvada.ee
“SKUKT on kunstnike sõpruskond, kultuuri ja kunsti toetav näitus-oksjon, mis eelkõige tutvustab ja toetab kunsti ja kunstnikke, käsitööd ja elavdab elu maal,” nii räägib SKUKT-i tagamaadest näitus-oksjoni kuraator Evelin Urm Uusvadast.

SKUKT-il esitlevad oma töid üle 35 kunstniku Antonius, Are Tralla, Airi Hanikat, billeneeve, Eero Ijavoinen, Elevin Hurm, Elfe Lee, Elina Kasesalu aka Paper Cuts, Epp Margna, Evar Riitsaar, Harri A. Sundell, Heiki Kähr, Heikki Leis, Hele Räni, Huupi, Ilmar Kruusamäe, Ingrit Toomtalu, Johanna Saarekivi, Kalli Kalde, Katrin Johanson, Kersti Astel, Kristel Mägedi, Külli Suitso, Marcus Arula, Maarit Mälgi, Marit-Brit Tamme, Meeli Möldri, Meelis Krigul, Meiu Münt, Olavi Aida RatArt, Ove Kalde, Riin Somelar, RumpUr mArt, Sven Antson, Tiit Pähnapuu, Toomas Kuusing, Tuuli Puhvel, Vera Grand ja lisandub veel. 

Täiendav info:
Evelin Urm
kunst@uusvada.ee
56639607

SKUKT: skukt.uusvada.ee
Uusvada Kultuuriküla: uusvada.ee
Facebook: https://www.facebook.com/SKUKT